Stylowe oraz nietypowe oświetlenie ogrodu

Coraz bardziej lubujemy się w nietypowych rozwiązaniach – stosowanych również w naszych własnych domach. Szczególnie zaś lubimy eksperymentować w kwestii naszego ogrodu, ponieważ to tam najczęściej decydujemy się na innowacje, zanim zaczniemy wprowadzać je do domu. Tym razem przyjrzymy się bliżej oświetleniu, jakie można zastosować właśnie w ogrodzie.

Na pierwszy ogień: lampiony

Oświetlenie wykorzystujące naturalny ogień sjest najbardziej widowiskowe oczywiście dopiero późnym wieczorem, dlatego lampiony świetnie sprawdzają się jako oprawa wieczornych czy całonocnych ogrodowych imprez. Można postawić je dosłownie wszędzie, ponieważ są doskonale zabezpieczone przed rozprzestrzenieniem się ognia w którąkolwiek stronę. Mogą przybierać różnorodne kształty, począwszy od delikatnych , papierowych, przez mleczne szło, bezbarwne szkło oraz kompozycje składające się na przykład z drewnianego postumentu i umieszczonego na szczycie lampionu. Efekt – zawsze ten sam – zapierający dech w piersiach.

Ognista sprawa: pochodnie

Pochodnie należą na pewno do najbardziej widowiskowego oświetlenie ogrodu, jednak w tym wypadku należy zawsze zachować należytą ostrożność. W tym wypadku będziemy potrzebowali również nieco bardziej skomplikowanych specyfików, kiedy nasze pochodnie się wypalą. Jeśli jednak zdecydujemy się na tego rodzaju oświetlenie, to doskonałym tego uzupełnieniem będzie lampa imitująca płonący znicz olimpijski. Z pewnością taka dekoracja ogrodowego przyjęcia zapadnie każdemu na długo w pamięć.

2 Komentarzy

  1. Patrycja

    Nigdy nie widziałam na żywo takich pochodni, muszą wyglądać niesamowicie.

  2. Michał

    Używałem kiedyś takich właśnie pochodni – robią niesamowite wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *