Letnia impreza w ogrodzie – jakie oświetlenie zastosować?

Zbliża się sezon, w którym spotkania przy grillu czy po prostu w ogrodzie będą jedna z częstszych aktywności. dobrze więc już teraz zastanowić się nad odpowiednią oprawą takich imprez i zapewnieniem gościom odpowiedniej dawki emocji. Imprezy tego typu zwykle trwają do późnych godzin nocnych, dlatego wybór odpowiedniego oświetlenia na taką okazję może stać się strzałem w dziesiątkę.

Określ charakter imprezy

Zanim zabierzesz się za przygotowania, ułóż sobie dokładny plan działania oraz charakter, w jakim masz zamiar urządzać swoje przyjęcia. Dopiero wiedząc to można przystępować do przygotowywania się na najlepsze. Jeśli stawiasz na głośna muzykę oraz tańce, najodpowiedniejsza będzie jedna bądź dwie centralnie zlokalizowane lampy, dla lepszego efektu – palące się żywym ogniem. Jeśli impreza będzie miała bardziej stonowany charakter albo w swoim założeniu ma być po prostu klimatycznym spotkaniem, można zainwestować w różnego rodzaju lampiony – ich wybór powinien zależeć już stricte od planu imprezy. To jednak nie wszystko. Można wybrać również coś dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach.

Przyjęcie z pochodniami

Jeśli nasza impreza zaczyna się późna porą, możemy pokusić się o użycie pochodni, które umieścimy z boku ścieżki dochodzącej do ogrodu oraz jedną centralnie położona pochodnię, centrum całego wydarzenia. W tym ostatnim przypadku warto jednak uważać, aby nikomu nie stała się krzywda, lub by pochodnia po prostu się nie przewróciła.

2 Komentarzy

  1. Magda

    Taka impreza z pochodniami musiałaby być naprawdę super!

  2. Kornel

    Byłem na takiej imprezie, na której były w zasadzie same lampiony – dało to naprawdę świetny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *