Wybieramy najlepsze meble na taras

Tarasy są dzisiaj bardzo popularna formą kontaktu ze świeżym powietrzem. Nowe budownictwo w zasadzie w każdym przypadku stosuje już tylko takie rozwiązania, które zresztą bardzo podobają się swoim właścicielom, którzy zyskują nową, ciekawą przestrzeń dla siebie, inna od przestrzeni domowej, a także możliwość zaadaptowania dla siebie przyjaznego kawałka powierzchni, na której będzie można wypoczywać podczas ciepłych, letnich dni.

Jakie meble powinny znaleźć się na tarasie?

Taras jest w zasadzie naszym nieco intymnym zakątkiem domu; tutaj powinniśmy czuć się swobodnie i po prostu dobrze – trzeba więc pomyśleć o meblach, które będą jednocześnie eleganckie, a z drugiej strony swojskie i dające spory komfort. Najlepiej sprawdzi się w takich miejscach niewielki stolik kawowy, najlepiej wykonany z surowców pochodzenia naturalnego, na przykład z drewna lub w wersji dla nieco odważniejszych – z drewnianej szpuli po kablach. Do tego doskonałym siedziskiem będą wysokie, materiałowe pufy, które w razie potrzeby mogą posłużyć również jako zagłówek dla popołudniowej drzemki.

Jakie kolory powinniśmy stosować?

Meble na taras ze względu na swoje umiejscowienie oraz ze względu na fakt, że najczęściej posadowione są na drewnianych deskach w raczej ciemnych kolorach, najlepiej będą w takich okolicznościach pasowały jasne meble, najlepiej białe czy śmietankowe lub stylizowane, w rustykalne motywy. Doskonałym dodatkiem do takiej prostej aranżacji będą sporych rozmiarów rośliny doniczkowe.

2 Komentarzy

  1. Patrycja

    Jejku, jak ja zawsze chciałam mieć dokładnie taki taras!

  2. Marcin

    Posiadanie takiego tarasu musi być naprawdę przyjemną rzeczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *