Wybieramy parasol przeciwsłoneczny

Podczas letniego wypoczynku letni parasol jest sprzętem absolutnie konieczny, aby ów wypoczynek mógł być przyjemny. również nasz taras potrzebuje takiego sprzętu, jeśli ma służyć jako miejsce, gdzie przyjemnie spędza się czas po pracy. w każdym wypadku będziemy więc szukać w zasadzie dwóch różnych parasoli.

Szukamy parasola do ogrodu

Parasol przeciwsłoneczny, jaki wybierzemy do naszego ogrodu powinien przede wszystkim być sporych rozmiarów, aby móc spokojnie pomieścić wszystko oraz wszystkich i ustrzec ich przed ostrym, letnim słońcem. Najwięcej cienia będą dawały parasole umieszczone centralnie w pobliżu środka stołu – tak ustawiony parasol będzie równomiernie rozdawał miejsca słoneczne oraz zacienione. Parasol tego typu sprawdzi się również jeśli akurat korzystamy z hamaku czy huśtawki nieposiadającej własnego zadaszenia chroniącego przed skwarem.

Jaki parasol nada się na taras?

Z kolei na taras najlepszy będzie parasol, którego noga położona jest z boku, a sam kapelusz parasola znajduje się centralnie nad stołem czy stolikiem kawowym oraz fotelami lub pufami. Dzięki temu nie trzeba zmieniać kompozycji mebli na tarasie, a i tak w stosunku do ogrodu niewielka powierzchnia nie jest dodatkowo niepotrzebnie zmniejszana. Jeszcze jedna zaletą takiego właśnie rozwiązania jest wielkość parasola, który najczęściej jest w stanie stworzyc przyjemnie chłodną enklawę na całym tarasie, a nie tylko w jakiś konkretnych, centralnych punktach, które nie dają tak samo dobrych rezultatów.

2 Komentarzy

  1. Ola

    Taki parasol na taras musi być naprawdę ekstra.

  2. Bartek

    Wydaje mi się, że taki parasol o dobrze zainwestowane pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *